Wiola

Wyjątkowa Wiola (FeLV+) szuka spokojnego domu!

Pod koniec października dostałyśmy zgłoszenie o kotce błąkającej się w jednej z warszawskich kamienic. Czasem widywana była na klatce, czasem w piwnicy. Komuś się to bardzo nie podobało, a kotka została najprawdopodobniej uderzona lub kopnięta 🙁 Udało się ją zgarnąć z niebezpiecznego dla niej miejsca, a po przeglądzie w lecznicy miała trafić do naszego azylu. Niestety życie napisało inny scenariusz…. Okazało się, że kotka jest nosicielem wirusa kociej białaczki. Wynik ten został potwierdzony po miesiącu w badaniu krwi.

Koteczka jest bezobjawowa i w świetnej kondycji. Jest śliczna, śmieszna, bardzo pro ludzka, lubi dzieci, domaga się kontaktu z człowiekiem. Jest miziasta, ale ma swój charakter. 😉 Od początku dobrze się czuje w nowych miejscach. Ma nie więcej jak 1,5 roku. Jest wysterylizowana i zaczipowana. Obecnie przebywa w domu tymczasowym, gdzie jest jedynym kotem.

Szukamy dla niej najlepszego domu stałego, jako jedynaczki lub z innym kotem nosicielem białaczki lub kotem zaczepionym na białaczkę. Choroba ta jest niegroźna dla ludzi i innych zwierząt (niż koty). Kot będący nosicielem wirusa może żyć bez żadnych objawów przez wiele lat. Nie potrzebuje specjalnej karmy czy leków, a jedynie spokoju i bezstresowego życia. Opcjonalnie można podawać mu suplementy stymulujące odporność (np. spirulinę).

Wiola bardzo czeka na swój własny domek na zawsze! Może już święta mogłaby w nim spędzić? Kontakt w sprawie adopcji: Nina 606243797 lub Agata 510081512 lub kotyzgrochowa@gmail.com

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.